Prétear

31. května 2008 v 20:42 | Majja von Perivian
Po přečtení mangy a po třech dílech anime, jsem dospěla k názoru, že v tomhle případě manga a anime, krom postav, nemají spolu nic společného. Anime, jede snad podle něčeho jiného než podle mangy. Ale vrchol všeho je, že postavy se vzhledem v anime a manze liší!
Např. Takový Kai… V manze je to má třetí nejoblíbenější postava a vypadá naprosto božsky! V Anime? Vůbec bych ho nepoznala! Vypadá naprosto jinak!
Tak samo Go. I když u něho by aspoň určitá podoba byla.
Sasame…U toho nemám téměř nic vytknout. Vypadá naprosto skvěle i v anime i v manze i když v manze asi stejně přece jenom lépe…
Hayate…Tak u toho si nejsem jistá, kde vypadá líp. Je prostě úžasný všude! I když v anime má jiný účes než v manze. V manze má své dlouhé, černé, skvělé, sexy vlasy stažené do culíku, kdežto v anime má ten culík přece jenom trochu jiný….
Jediné postavy, které zůstaly stejné, jsou asi: Mannen, Hajime, Shin a Himeno.
Ale abych se dostala k recenzi…
Pokud překousnete hlavní postavu (růžovovlasou ženskou s přesládlýma růžovýma očima a tendencí se litovat a být naivní.), pak byste už v tomhle anime pravděpodobně skousli všechno.
Himeno má na první pohled všechno po čem by každá z nás toužila (krom těch růžových vlasů a růžových očí bleh). Její otec se znova oženil a tentokrát si vzal bohatou dámu (Natsue) s dcerami (Mayune a Mawata).
Mayune je typická rozmazlená princeznička (taky růžové vlasy!!! Poplach prvního stupně!!!), která je obklopena svými "poskoky". K Himenině smůle jí však dělá samé naschvály. Ať už je to nařezaná noha židle nebo slupky od banánu na schodech.
Mawata je na rozdíl od své sestry tichá. A Ačkoliv je Mawatě teprve 14 let, svým myšlením odpovídá na zcela jiný věk. Je uzavřená do sebe a neustále hledá něco, co by jí udělalo šťastnou. Je krásná, chytrá a každý by stál o to, aby se s nim přátelila, jenže ona nechce. Myslí si, že každý ji chce jen pro její krásu nebo pro peníze.
Jednoho dne Himena spěchá do školy a srazí se s nějakým mladíkem. Při důkladném prohlédnutí onoho mladíka zjistí, že je velice pohledný, avšak on jí začne nadávat do bláznivých holek a tak se oba navztekaně rozloučí.
Jenže odpoledne se s ním setká zas a tentokrát není sám. Má s sebou i dalších šest kluků. Onen neznámý se jmenuje Hayate *slintavý pohled* a je společně s ostatními strážcem Jinseje. On sám je strážcem vzduchu (a od té doby je vzduch můj oblíbený živel). Jako strážce zvuku se vám představí skvělý, úžasný, nádherný Sasame se svými úsměvy při kterých omdlévám (bohužel nejen já, ale i většina holek, které se tam objeví). Strážce světla je Kai a strážce ohně Go. Můžete taky uvidět malinkého a šíleně roztomilého Shina, strážce rostlin. Děsně roztomilí jsou i Mannen (led) a Hajime (voda). Tihle strážci bojují proti Princezně Zkázy, a aby nad ní zvítězili, potřebují Prétear. Prétear je pravý opak Princezny Zkázy. Princezna Zkázy zasévá tzv. larvy do věcí, které mají Jinsei (Jinsej- životní síla. Tj. Jinsej má v sobě každý člověk, zvíře, ale i rostlina). Prétear naopak tyhle larvy likviduje.
Jenže…Aby se z normální holky stala Prétear, tak se musí dotknout dlaněmi jednoho ze strážců (grrr) a strážce s tou holkou splynou (dvakrát grr) a tak vytvoří Prétear. Takže když se ona holka rozhodne splynout třeba se strážcem ledu, vznikne Prétear ledu a má v sobě strážcovu sílu.
A právě tou holkou, kterou potřebují je Himena (proč? Proč to nejsem já?! Já bych byla ráda, kdybych splynula v jedno s Hayatem nebo Sasamem *zasněný pohled* ).
Všichni strážci jsou pro to, aby se Himena stala jejich Prétear, jen Hayate je zásadně proti, protože oni přece žádnou Prétear nepotřebují! Obejdou se snadno bez ní (Správně, Hayate! Žádnou Prétear nepotřebujete!!)
Jenže je napadne larva a oni musí rychle jednat a tak Hayate splyne s Himenou *pláč*
Himena je však zelenáč a i když larvu porazí, Hayate je zraněný. Hayate je podle sebe naprosto v pořádku (zkrvavené triko) a když přizná, že je zraněný, tak z toho obviní Himenu (Taky má důvod, že)
A tak se i přes Hayatovy protesty stane Himena Prétear (Přes moje protesty pochopitelně také!!!)
Bohužel autoři neměli žádný smysl pro shonen ai a dali tam samé hety (stejně jsem názoru, že mezi Sasamem a Hayatem je něco víc…)
Pokud se ptáte, zda mangu nebo anime, tak doporučuji mangu (už jen proto, že Hayate v anime Himenu políbí *zvrací* kdežto v manze ne *skáče štěstím do stropu* taky v anime Himenu objímá *pláč* v manze sice taky *váhavý pohled* dokonce jí pohladí po vlasech a řekne něco pěkného *zuřivý pláč* proč nejsem Prétear já?! Sice je fakt, že o ty oblečky, co musí mít na sobě, nestojím, ale…)
Pro zvrhlé yaoistky je tohle vážně o nervy, ale stejně doporučuji mangu přečíst už jen díky Sasamovi a Hayatemu a taky roztomilému Shinovi a Mannenovi…
Na konec bych chtěla jen říct, že na anime Prétear bych se chtěla dodívat, ale v japonštině s anglickými titulkami a ne celé v angličtině *naštvaný pohled*
Sice jsem anime naprosto zadupala, ale Hayate se mi tam zdá více naštvaný než v manze *zasněný pohled*
Pokud někdo víte, kde stáhnout Prétear v japonštině s angl. titulkami tak sem s tím!
Sasame
Hayate
Sasame, Hayate
Himena
Mannen, Hajime, Shin
Hayate, Mannon, Shin, Hajime zezadu
A zase Hayate a Sasame (koho si vybrat? beru oba!)
Hayatéééé
*slintavý pohled*
*zářivé oči*
*tik v oku*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yume Yume | Web | 31. května 2008 v 23:02 | Reagovat

Ano anime se od mangy velice lyší i tak mám ale oboje ráda ... bonus v anime? Hayate dá Himeno pusu mínus Sasame se přidá k Fenrir ale nakonec vše dobře dopadne a je fakt že Kei vypadá v anime děsně XD ale je to super oboje :)

2 jun...sss jun...sss | 1. června 2008 v 10:58 | Reagovat

k shlédnutí tohohle jsme se ještě nějak nedokopala ani mě to teda moc neláká moc to volá po nějakým het pairingu a já se znám vraždila bych pak dívčí hrdinky (navíc ona vypadá roztomile..což je další mínus)..to je hrozný skoro celej týden nic nevidět *popadl ji absťák jelikož dlouho nebyla u počítače* ani mě nenechali se dodívat na poslední díl Air Gear *fňuk* naposled jsem se chtěla podívat na Agita a ono nic....*podívá se ke dveřím* mizím než zjistí že jsem na komplu..*s umučeným výrazem se jde vrhnout na uklízení*

3 Majja von Perivian Majja von Perivian | 1. června 2008 v 18:47 | Reagovat

jo...já vraždila!!! Ale beru to takhle: Hayate určitě miluje Sasameho a Sasame určitě miluje Hayateho *nevinný pohled* Ale jinak jsem myslela, že Himenu zabiju!!!! asi napíšu povídku, kde jí budu pomalu a bolestně vraždit *ďábelský smích*

4 jun...sss jun...sss | 1. června 2008 v 22:05 | Reagovat

Nejdřív ale hodná jun dostane tu povídku kterou jsi ji slíbila že???*prosící pohled* jelikož povídka na prétear mi bude asi k ničemu když jsem to anime neviděla :'-(

5 Majja von Perivian Majja von Perivian | 2. června 2008 v 6:30 | Reagovat

hodná Jun? zlobivá Jun!!!! včera ani nebyla na icq abych se s ní rozloučila...jaksi si budeš muset počkat!

6 jun...sss jun...sss | 2. června 2008 v 10:39 | Reagovat

Já za to nemůžu mě na ten počítač prostě nepustili *utápí se v slzách*

7 Majja von Perivian Majja von Perivian | 2. června 2008 v 10:58 | Reagovat

hlavně se neutop...Co bych pak dělala?! :(((

:'-(

8 Delilah Delilah | E-mail | Web | 27. července 2008 v 10:03 | Reagovat

Prétear? Sladká popoluška po japonsky, nikdy som takým ťahákom nevedela odolať. Anime som pred polrokom zhltla za deň a nestalo sa, že by som to brala ako stratu času. Na mangu mi však nezvýšil ten zákerný čas.  

Recenziu chválim. Keby som nevedela, tak viem (aj ako sa pri istých scénach tváriť, vďaka autorkiným poučným poznámkam :D).

Ak ho ešte nemáš, viem, kde ho stiahnuť. Ale nie je to torrent, takže pekne po starom. Napíš mi na mail *podozrievavo sa obzerá* ale nikomu to nehovor!...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama