Death Note

15. ledna 2008 v 12:14 | Majja von Perivian
Tak...3 anime co jsem viděla...teda 4..

Někde jsem četla, že tohleto anime je hororové, ale opět mi to jako horor nepřipadá…To však vůbec nevadí, protože je to hezky nakreslené a je tam plno krásných postav.
Celé se to točí kolem zločinů…Ano protože zločiny a lupiči to všechno začalo…Nebo ne?!
Každý shinigami(mrtvý bůh) vlastní černou knížku s názvem Death Note do které si libovolně může psát jména těch lidí, kteří podle něho mají zemřít. Jenže při zapsání jména si ho musí živě vybavit. Čas, který tomu člověku ještě zbýval se pak přičte k tomu shinigamiho.
Ovšem do Death nota se můžete totálně "vyblbnout"(promiňte ten výraz) tak, že přesně popíšete smrt dotyčné osoby…Jenže někdy, když se takový shinigami nudí a vyhodí Note jiného do světa lidí…
…, kde to vlastně všechno začne. Death Note objeví nadaný mladý student Yagami Raito(angl. Light), syn policajta(nebo detektiva? Teď už nwm). Raito si přečte návod(How to use it), který je napsaný v Death Note, ale pochopitelně tomu nevěří. Přesto se, ale rozhodne to vyzkoušet. Jelikož nenávidí zločiny a představuje si, jaký by byl asi svět bez tolika zločinů, tak napíše do Note jméno zločince, kterého uvidí v televizi. Jaké je však překvapení, když doletí zpráva, že dotyčný lump zemřel. Raito to tedy vyzkouší ještě znovu a tentokrát i napíše okolnosti smrti. Všechno se zase vyplní a on si konečně uvědomí, co to vlastní za věc(já chcu Death Note!!). A teď ho napadne, že by mohl být spásou světa(no to ovšem velice inteligentní Raito) a, že s pomocí Death Note zbaví svět všech zločinců. Začne se objevovat pod jménem "Kira"(je to z Killer). Ale lidi nejsou rádi, že zločinci umírají i když je to pro jejich dobro. A když hlasatel v televizních zprávách prohlásí, že Kira je ďábel zabije Yagami Raito i jeho(no jo už ve 3 díle nebo jakém se z něho stává šílenec). Jenže vláda svolává detektivy, aby tuhle záhadu vyřešili a jeden z hlavních, který je vede se vyskytuje pod tajným jménem "L"
L je velice inteligentní(bacha začínám se rozepisovat jaký je úžasný) a navíc mladý(myslím že 25 let) a svým mozkem se vyrovnává stejně nadanému Raitovi.
A teď začíná souboj dvou géniů.
Yagami Raito
Amane Misa
L
Matt
Mello
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama